תנועה ואומנות משקמת

איכשהו בחיים הפרדנו תחומים קארנו לכל תחום בשם נפרד אמרנותנועה והתכוונו למשהו ספציפי לצורה מסוימת של תנועה, אמרנו שירה וקול והגדרנו אותם, אמרנו מילה כתובה והגדרנו אותה, אמרנו אומנות ציור חומר ועוד… והגדרנו אותם בנפרד. אני מנסה להציעה להוריד את הגבולות שיצרנו בין התחומים ולהסתכל על זה ממבט שונה בו אין הפרדה ואין הגדרה של תחום, אלה יש חוויה שעוברת בין כל התחומים ומחברת אותם לחוויה חוצת גבולות שיכולה להתחיל בתנועה שעוברת לתנועה מצירת על דף, שעוברת לשימוש בקול ונשיפה באמצעות צבעים מצירים שהופכת את הגוף לדף ציור, שלוקחת חומרים מהטבע ומחברת אותם אלינו כחלק מאיתנו שיוצרת תחושה שהכל בעצם הוא אותו אחד, שאין נפרדות בין דברים ומותר לי לעבור בין כולם ולעשות את כולם אני לא צריכה להיות רקדנית או זמרת או סופרת או יוצרת אני פשוט רוצה להיות בחוויה חושית שמאפשרת לי לבחון את החופש שבי להעיז לגעת להוציא להתלכלך ועוד. שנותנת לי מרחב שבו אני יכולה להיות הכל וכלום בלי ביקורת בלי שיפוט לגלות בתוכי קולות, וצבעים חדשים להתפרע להשמיע קול, דרך הנחיה ובדרך חופשית.

אני מרגישה ששנים אני הולכת עם תחושה שאני צריכה להגדיר את עצמי, להתמקד מי אני? עם קול חיצוני שאומר שאם אני לא מתמקדת בתחום אחד אני עושה דברים האופן שיטחי. עם השנים אני מבינה שהכל זה קולות של פחד של רצון להשתייך של תפישה תרבותית ולכל אחד מתאים משהו אחר אחד צריך להתמקד ולאחר מתאים לשלוח זרועות לכמה כיוונים. אני מרגישה שהאיפשור לגעת ולחברבין הדברים מרתק ומרגש אותי, ואני משקיעה בכל אחד מהתחומים בנפרד וביחד במשך השנים העמקתי וממשיכה להעמיק בכל אחד מהם ועדין אני בדרך. היום אני מרגישה שמותר לי לצייר ולערבב צבעים כמו שבה לי. אז אני מערבבת בין תנועה, נשימה, מדיטציה, דמיון קול, כתיבה איטואיטבית ציור חופשי והדרך פתוחה כי אני תמיד רוצה ללמוד עוד ולחבר עוד חלקים.המפגש יכול להיות תהליך חד פעמי אחד על אחד ועד סדרת מפגשים בהתאם לרצון ולצורך. זה מפגש חוויתי של הנאה צחוק, יצירה שמחה תנועה מונחת ותנועה חופשית ובתוך המרחב שנפתח אנחנו יוצרות ביטוי לכוחות שנמצאים בכל אחד מאיתנו.


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק