יוגה ושיקום אחרי לידה

שיקום אחרי לידה ב 7 מפגשים

את אחרי לידה? מזל טוב ובשעה טובה

תהליך הלידה, כפי שאת יודעת היום, הינו אחד התהליכים הוא אחד הכי עוצמתיים ותובעניים כלפי הגוף שלנו, והוא מיצר שינוי משמעותי במכלול החיים שלנו. הלידה תתרחש בערך אחרי 40 שבועות של הריון שבהם הגוף עבר תהליך של שינויי מתמשך, המשפיע על היציבה, גב תחתון, שרירי הבטן, רצפת האגן שלנו ועוד.

בהרבה מקרים גופנו זקוק לשיקום אחרי לידה, ליד מכוונת שתעזור לך להחזיר הכל לאיזון, למצוא שוב את המרכז שלך ולעבור בצורה נינוחה יותר אל תוך האימהות

אחרי לידה

תהליך הלידה מסיים את ההריון ומכניס את האישה לשלב שנקרא אחרי הלידה, שלב האימהות.

חשוב לציין שבתהליך הלידה עצמו הגוף עובר דרמה מאוד גדולה, מערכת לחצים של צירים שמשפיעה על כל הגוף כדי לאפשר את יציאת התינוק אל העולם, הביטוי הכי דרמטי מתרחש באיזור האגן, ריצפת אגן, חלל הבטן שרירי הבטן, הגב התחתון, הם עוברים שינויים משמעותיים שיבואו לידי ביטוי גם אחרי הלידה. זהו שלב תובעני הרבה יותר מעבר חד מהתחושה בהריון עצמו.

עומס הולך ומצטבר

שלב בו אנו לא חושבות יותר על הצרכים שלנו, הרחם שלך שהכילה תינוק התרוקנה וצריכה זמן להתארגן לתוך מצבה החדש, הגב התחתון שלך שהיה בדרישה אינטנסיבית במהלך ההריון, נכנס למערכת יחסים חדשה עם נשיאת תינוק, במשך שעות, הרמה והורדת תינוק, דחיפת עגלה, הכנסה והוצאה ממכונית, ועוד העומס על הגב התחתון, גב עליון, הולך ומצטבר עם גדילת התינוק. את ישנה פחות שעות, מצבך הנפשי נתון לשינויים.

טפלי בעצמך קודם

הלב שלך בדומה לאישה, מזין קודם את עצמו ורק אחר כך את כל הגוף.

גופך זקוק לשיקום, לזמן שיאפשר לו להתחזק. כדי שתוכלי לפגוש את השינוי באופן הכי תומך ומכיל, חשוב שקודם כל תטפלי בעצמך, זיכרי שאת במצב גופני שאינו מאפשר לך לתפקד במיטבך וזה משפיע על כל הסביבה שלך.

יוגה ושיקום אחרי לידה ב 7 מפגשים

אני אילה גרוסמן, מזמינה אותך לעבור תהליך אשר נבנה במיוחד עבורך לתקופה המיוחדת הזו, אשר מכיל יוגה ותנועה והרבה תמיכה ויד מכוונת.

אני מלווה נשים בהריון ואחרי לידה יותר מ 10 שנים ומאחורי ניסיון וידע רב בתנועה אינטגרטיבית ובניית תהליכי שיקום מותאמים אישית

מטרת המפגשים היא לתת לך כלים בסיסיים לשיקום של הגוף לאחר לידה, ודרך הגוף גם כלים לתמיכה רגשית ורוחנית

המפגשים כוללים בין היתר:

  1. בדיקה כללית של היציבה ומבנה הגרמי והשרירי אחרי הלידה
  2. התחלת תהליך שיקום קרקעית האגן נתחיל להפעיל את השרירים דרך תנועה רכה שתתחיל להניעה, להזרים דם, לחזק, ולחבר את עצמי אל הגוף שלי מבפנים החוצה. תקבלי תרגילים שתוכלי לשלב לנוחותך ביום יום שלך.
  3. נלמד על הקשר בין רצפת אגן לשרירי הבטן נכיר אותם לעומק ונבין מהם שרירי בטן חכמים שנותנים תמיכה לחלקים אחרים בגוף במהלך היום יום, איך משתמשים בשרירי הבטן במהלך היום שלך בצורה יעילה ותומכת. תקבלי תרגילים לשבוע הקרוב אותם תוכלי לשלב בנוחות בחייך.
  4. הגב התחתון, אגן ומפרקי ירך – מערכות היחסים בינהם. נבין את הקשר בין שרירי ריצפת אגן, ושרירי הבטן למצב הגב התחתון, נבין את הקשר בין מפרקי הירך רגלים, מיקום אגן ומצבו של הגב התחתון, נרגיש את מצב השרירים כדי שנוכל ליצור תהליך תנועתי שיתן לך כלי תמיכה במהלך היום יום.
  5. נעלה קומה ונגיע לדבר עם הגב העליון, חגורת כתפיים ועורף. במיפגש נבין את הקשר בין המבנה התחתון רצפת אגן בטן גב תחתון לבין הגב העליון, איך הם קשורים איך הם משפיעים אחד על השני, מה קורה כשאני מניקה, מאכילה, מה קורה כשאני הולכת עומדת
  6. נתמקד באיזור בית החזה, בסרעפת, בנשימה. בקשר בין בית החזה לגב העליון, בקשר בין בית החזה לאגן, איך הנשימה קשורה לכל זה ואיך זה משפיעה לי על החיים. מה מצב השדיים, איך לטפל בהם באהבה. נתרגל תנועה של איזור בית החזה, בהקשר לשאר חלקי הגוף, נתרגל נשימות ותקבלי כילים של נשימה, לתמיכה במצבי חיים שונים, סוגי מדיטציה שונים שיהיו לך זמינים ליום יום
  7. אינטגרציה של המבנים שעברנו דרכם, ליציבה נכונה. איך אני מארגנת את הגוף האופן הכי אופטימלי ביום יום, איך אני מרימה את התינוק שלי, איך אני נושאת אותו, איך אני מתכופפת ומתרוממת ועוד מצבים ביום יום שלך שיכולים להפוך להזדמנות לתרגול כחלק מהחיים. נעשה סיכום של המפגשים ונראה עם מה אנחנו יוצאות מהמפגשים, ואיך את מישמת את זה בחיים שלך. תזכרי שאת יוצאת לדרך ושבעת המפגשים הם צעדים ראשונים וחשובים במסע שלך.

לקביעת פגישה צרי קשר

 

 


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com





שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק