יוגה להריון ולאחר לידה

 

"אנחנו יולדות כמו שאנחנו חיות"

יוגה להריון ולאחר לידה - אילה גרוסמן / תהליכים בתנועה

קח לי שנים להבין את המשפט הזה, לא בלי הרבה ויכוחים, חשבתי שבלידה יוצאים דברים שאני לא פוגשת ביום יום, עוצמות אחרות דרישות אחרות, אבל היום אני מבינה שלידה היא חוויה עוצמתית המביאה את כולי ממש.

ראייה בהירה של סך הרבדים שמרכיבים אותי, כולל פחדים, צורת התקשורת שלי עם הסביבה, מערכות יחסים, זוגיות ועוד.

אבל זה הרבה יותר מזה, כי מימדים עמוקים וחשובים כמו כמה אני סומכת על גופי, על הבורא, כוחות הטבע, על הקרובים אליי, עד כמה אני צריכה להיות בשליטה, להנדס את המציאות שלי ועוד;  מקבלים נוכחות בלידה שלא ניתן להתעלם ממנה.

"יש בתקופה הזו של ההריון נוכחות אחרת של נשים עם עצמן, ובנוכחות הזאת יש לי חסד להיות" (אילה גרוסמן)

ללא ספק, הדרך שלי להפוך להיות מורה ליוגה לנשים בהריון קשורה משמעותית לחוויות הלידה, וההריונות שלי, להבנה שלי שאפשר לעבור תהליך שיפגוש כל אחת מהמקום שלה ויאפשר לה להגיע ללידה שלה באופן שונה, מחוברת לגוף שלה שואלת שאלות, פתוחה לתהליך מקבלת את חוסר השליטה, מכילה את השינוי, מוכנה גפנית לעוצמות שהלידה מזמנת לנו.

מהלך השיעור ליוגה בהריון

בשיעורי היוגה להריון, אני משלבת יוגה עם תנועה מרפאה ושיטת התחנות.

יחודיות השיעורים שהם פתוחים בפני כל אישה, וזה מאפשר לנשים שמעולם לא תרגלו יוגה או כל עבודה אחרת עם הגוף להגיע ולהתחיל לעבוד עם הגוף שלהן, לצד נשים שמתרגלות תנועה ויוגה ומעשירות אחת את השניה רק מעצם היותן בתוך קבוצה שעובדת ביחד.

כל שיעור הוא יצירה תנועתית אחרת שנוגעת וחוקרת נושא רלונטי אחר, כמו יציבה, גב תחתון, בטן , נשימה, הרפיה, שינוי, ועוד… דרך נשימה, התבוננות, דיבור, תנועה, הרפיה, הכנה של הגוף ללידה.

סוג של מעבדה, בה אנו מקבלות כלים, תובנות וכוח, לכל רגע בחיים.

אינטגרציה וזרימה

העבודה התנועתית שלי התפתחה והשתנתה מתוך ההבנה לצרכיהן המשתנים של הנשים בהריון, וכך אני עושה אינטגרציה הרמונית בין שלל הכלים שלמדתי במהלך עשור של לימוד, התנסות והתמחות.

יש לי את הזכות לפגוש בשנים האחרונות אלפי נשים שליוויתי ומלווה בתהליך ההריון והלידה. אני תמיד מרגישה שמגיעות אלי נשים מדהימות שמלמדות אותי לא פחות ממה שאני מלמדת אותן, כל אחת היא עולם מופלא.

הנוכחות של הנשים בשיעור היא כמו סולם עבורי, של לחיבור לבורא

אני מזמינה אותך באהבה להצטרף לאחת הקבוצות שלי – המידע כאן

יוגה בהריון אילה גרוסמן


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק