טיפול במגע משולב עם תנועה

טיפול במגע משולב בתנועה

היחוד של טיפול במגע משולב בתנועה טמון ברעיון שבעצם אין הפרדה בין המגע לבין התנועה, ותנועה היא טיפול ןמגע הוא טיפול, מגע הוא תנועה ותנועה היא מגע ולכן מעצם הרעיון הזה העבודה הטיפולית לוקחת בחשבון את הקשר הזה בזמן הטיפול.

הטיפול נעשה אחרי תישאול וחקירה משותפת של הסיבה איתה הגעתם אלי, איבחון יציבתי והתנהלותי בחיי היום יום. אחרי שנחקור, נקרא, נסתכל, וננסה להבין לעומק את הסיפור האישי שלכם. נתחיל בדרך שהכי מתאימה לכן לפעמים זה יהיה דרך מגע בו ניגע בגוף ונאפשר דרך הטיפול במגע לשחרר קשרים ונוקשות שהצטברו בגוף כדי לאפשר לגוף לחזור אל האיזון, וז נמשיך אל התנועה בהתחלה דרך הידיים שלי ואחר כך דרך התנועה שלך. ולפעמים נתחיל את הטיפול דרך נשימה, או תנועה ואחריהן בהמשך נגיעה אל המגע.

הטיפול במגע חוקר את הגוף דרך כפות הידיים, דרך חיבור לנשימה, דרך שהיה במה שיש במרחב האלוהי שמחובר אל הכל והכל מחובר אליו, אני עוברת על האיזור שבו בחרנו להתחיל את הטיפול וחוקרת לעומק מה מסתתר, מה הגוף מספר לי, דרך המגע אני מקבלת אינפורמציה מהגוף, דרך שאלות שנשאלות במהלך המגע, אני מקבלת פיידבק מהמטופל מה הוא מרגיש. המגע ממשיך את דרכו פנימה, בשילוב של המגע שלי עם הנשימה, עם התנגדות והרפיה, אנחנו מאפשרים לגוף לשחרר קשרים וזכרונות שהצטברו. מהמקום של ההרפיה והנשימה אנחנו מתחילים להזרים מחדש חיים אל המקום לאפשר תנועה מחודשת וזרימה טובה של כל מערכות הגוף הנמצאות באיזור המטופל ליצור ולאפשר תנאים אופטימלים לגוף לשקם את עצמו. אחרי המגע אני מתחילה לעבוד עם תנועה פאסיבית אני מניעה את הגוף, כך שהתנועה היא מגע שמגיעה אל האיזור המטופל שמגלה את עצמו, נושם, חיי ומשוחרר, ולאט ובהדרגה הגוף יכול לחזור אל התנועה הטבעית שלו. לפעמים יש שינוי אחרי טיפול אחד ולפעמים יותר. אבל כמו כל דבר בחיים השינוי הוא תהליך, ולכל אחד יש דרך שונה לעשות וצריך למצוא את הדרך שמתאימה לכל אחד באופן אישי. אחרי התנועה הפאסיביתנעבור בהדרגה לתנועה עצמאית  שתתאים באופן אישי ותאפשר תרגול עצמאי בבית. כשהרעיון הוא שכל אחד בסופו של דבר יהיה המטפל של עצמו, שיוכל להבין את הגוף שלו ויוכל לקחת אחריות ועצמאות ביחסים עם הגוף שלו, אני רק אמצעי בדרך להרחבת החיבור אל הגוף, הכרת הגוף, השימוש היום יומי בגוף, והעבודה עם תנועה כחלק איטגרלי מהיום יום.

האיכות הטיפולית שמשלבת בין השניים יוצרת הבנה טיפולית ותנועתית עמוקות ומדויקות יותר. עצם הכרת הגוף דרך עולם התנועה, בשילוב של הכרת הגוף דרך מגע, והסברים בהם נוצר חיבור בין החלקים השונים להבנה שלמה. מתחיל שינוי משמעותי בתפישה שלנו את הגוף ואת מערכת היחסים שלנו איתו.

בשילוב ביניהם נכנסים עולמות של יצירה, אינטואיציה, של  קשב , של הכלה של אמון בתהליך, של אמון בגוף, ובאינטלגנציה של הגוף, של תחושת חיבור וקשר אל הגוף שלי והבנת החיבור בהקשר האישי והכללי. של חיזוק החיבור לנוכחות מלאה במה שיש, אהבה וקבלת מה שיש, הוקרת תודה למה שיש.

בתוך המקום של המטפלת, אני מחברת את עצמי למה שיש ברגע, מאפשרת לעצמי להיות צינור לידע, ולחיבור שלי למה שפוגשת ברגע. אני משלבת בין הידע שלמדתי, עם הידע של היקום שאני חלק ממנו. אני לוקחת אחריות להיות נוכחת, קשובה, נקיה, מדויקת ולתת את הכי טוב שאני יכולה. אני מאפשרת למטופל להרגיש נינוחות, ביטחון, שקט, הכלה, קבלה כדי שיוכל לקחת אחריות על התהליך שלו, לתת אמון, להרפות, ללמוד, לדבר, להקשיב, לעשות לפעול בהדרגה והנאה מהתהליך. אני זוכרת שזה תהליך משותף של שנינו במסע ושנינו מחוברים אל אותו אחד.


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק