איבחון תנועתי גוף ונפש

איבחון תנועתי גוף נפש

כל מפגש חדש אני מתחילה בשיחה בא אנחנו מבררים מה הסיבה שבגללה פנתה אלי, אנחנו עוברות על הסיפור האישי, ההיסטוריה הרפואית מתי קרה מה בחיים שלה איך זה בא לידי ביטוי. אנחנו נזכרות עד הילדות אם קרו שינויים פיזים משמעותיים כל דבר יש לו השפעה עד היום. לפעמים נקע בקרסול או שבר שעברנו בילדות השפיעה בלי שנסים לב על האופן בו אנחנו דורכים על כף הרגל ונוצרה תגובת שרשרת אל חלקים אחרים בגוף. אנחנו עוברות גם על סיפור החיים , על שינויים רגשיים שהיו משמעותיים עבורך ואת מרגישה שעיצבו אותך וקשורים למה שאת חווה עכשיו.

אנחנו אוספות את כל הידע שהצטבר, אני לומדת אותו, מבינה אותו לעומק כולל, אם נעשו איבחונים למניהם, צילומי רנטגן, והפיענוח שלהם. אם יש בדיקות אחרות שקשורות למקרה, בדיקות דם ועוד.הבדיקות נותנות לנו את הרקע הרפואי, ואת הידע הרפואי שחשוב לקחת אותו בחשבון בתהליך שאנחנו עושות. לפעמים גם נעבוד מול איש מקצוע אחר כדי ליצור שיתוף פעולה ומתן עזרה שלמה יותר.

אחרי השיחה ואחרי שעברנו על הסיפור אנחנו עוברות לאיבחון של הגוף דרך התבוננות- אני מסתכלת על אופן העמידה, על ארגון הגוף בעמידה, אני אוספת אינפורמציה על ארגון הגוף במרחב, איך מונחות כפות הרגליים מה הן מספרות על החיים שלהן, מה אומרות הברכיים איך הן ממוקמות, מפרק הירך, גב לכל אורכו עד הראש, איך נראה עמוד השידרה כשאני זקופה כשאני משנה מצבים. מה מצב האגן שכמות האם יש סימטריה, מה מצב השרירים כלי דם, רכות נוקשות ועוד. איך הידיים נראות מרגישות מה קורה בחלק הקדמי חזה בטן. אני נוגעת בגוף במצבים שונים ומנסה לאבחן מה מצב הרקמות הרכות השרירים, כלי דם. אנחנו ממשיכות את האיבחון דרך תנועות שדרכן אנחנו אוספות אינפורמציה על מצב טווחי התנועה, היכולת האישית והניסיון האישי, הצורך האישי, האם ישנן מגבלות ומה הן, האם יש לורדוזה, קיפוזה, עקמת ועוד מההוף מספר.

עד שמתקבלת תמונה שאיתה אנחנו מתחילות לבנות תהליך של עבודה משותפת, בתהליך האיבחון גם נעשה תיאום ציפיות, מה את רוצה מהמפגשים שלנו, מה אני מציעה, מה דרך הטיפול שלי, ומה התהליך שאנחנו הולכות לעבור ביחד. התהליך הוא פיזי תנועתי בשילוב של תהליך רגשי ורוחני שמשתלבים אחד בתוך השני. שינוי פיזי משפיעה ומעורר שינויים משמעותיים ברמה הרגשית ובתפישת העצמי שלי, ושינויים רוחניים ורגשיים משנים את תפישת הגוף שלנו והיחס אליו.

בעקבות האיבחון אני אבחר מה הדרך שבה נתחיל את התהליך, לפעמים אני אבחר להתחיל בטיפול במגע על מנת לאפשר לגוף לשחרר נוקשות, תקיעות, ולאפשר לתנועה לחזור אל המקום, ולהיכס עמוק יותר לתוך חללי הגוף, ולעיתים נתחיל בתנועה ומשם נתקדם. האיבחון נותן לנו את הבסיס שעליו אנחנו בונות את התהליך. אנחנו נתחיל ממה שבאיבחון יתקבל כצורך הכי בוער כרגע אבל אנחנו נתיחס לכל שאר המרכיבים של השלם.


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק