נשימה הרפיה ומדיטציה

הרפיה

הרפיה

נשימה הרפיה מדיטציה

שלושה נושאים שכל אחד בפני עצמו עולם ומלאו, ושלושתם גם קשורים אחד לשני בחיבוק אוהב. האתגר במפגש עם שלושתם בעיקר באורח החיים שלנו היום הוא שאנחנו רוצים לראות תוצאות מידיות, אנחנו רוצים לראות שינוים מידיים, אנחנו מחפשים להרגיש משהו להרגיש שינוי, חוויה כלשהי, אנחנו מצפים לקבל תמורה לעשיה, אנחנו חסרי סבלנות כלפי התהליך, כשבעצם מה שיש בהם זה התהליך או יותר נכון לומר שיש בהם רק את מה שיש את הזמן הנוכחי.

שלושה נושאים שונים שאפשר לכתוב על כל אחד בנפרד רבות, אבל מכיוון שאני חושבת שהם בעצם קשורים אחד לשני ומרכיבים אחד את השני אני רוצה דווקא לכתוב על החיבור והקשר ביניהם במקום אחר אפריד אותם ואעמיק כל נושא בנפרד. כיוון שהנושא המרכזי בעבודה שלי הוא הקשר בין הכל, החיבור בין הדברים וההשפעה על שינוי מכל מיני כיוונים שנותנים ביטוי לתהליך.

הנשימה תמיד נוכחת אם אנחנו מודעים אליה וגם אם לא, היא מלווה אותנו מהרגע שאנחנו באות אל העולם ועד הרגע בו אנחנו נפרדות מהגוף הפיזי. היא הדבר הראשון שתינוק עושה כשהוא פוגש את העולם, הוא מסמל את החיים את הכניסה שלנו אל המרחב הפיזי, והוא הדבר האחרון שאנחנו עושים בפרידה מהמרחב הפיזי. אין לנו שליטה על מנגנון הנשימה הוא אוטומט, אבל יש לנו השפעה וקשר אדוק אל אופן ואיכות הנשימה שלנו.

נשימה=נשמה היא נכנסת ויוצאת מהגוף שלנו בכל רגע ואפילו כמה פעמים בכל רגע היא יוצרת את החיבור בין פנים הפנים לבחוץ. היא נחוות בתוכנו ויוצאת החוצה ומתחברת אל האין סוף אל הכל. היא יוצרת את התחושה של אני נושמת ומצד שני חוזרת אל הכל אני חלק מהכל אני נושמת את אותה נשימה שכולם נושמים וכולם נושמים את הנשימה שלי. כמה השפעה יש לי רק דרך איכות הנשימה ומה שאני מכניסה לתוכה על העולם.

כשאני מודעת לנשימה לתנועה שלה פנימה והחוצה אני רואה את החיבור שלה לשאר חלקי הגוף, אני מבינה את הקשר שלה לשאר חלקי הגוף, אני מבינה את הקשר שלה להזנה של הגוף הפיזי היא משפיעה על תפקוד הגוף לו הפיזי, על האיברים הפנימים וכשאני בהריון היא מזינה את התינוק שלי, היא מאפשרת לאיברי הגוף שלי לתפקד באופן אופטימלי, היא מאפשרת התחדשות בגוף היא מאפשרת חיות ודינמיות היא מאפשרת לי תנועה היא משפיעה על הכל ומושפעת מהכל היא משפיעה על הגוף הפיזי כמו גם על הגוף המנטלי היא מחברת אותנו אל האדמה אל החומר אל הרגע והיא מחברת אותנו אל האלוהות שבנו.

הנשימה מחוברת להרפיה היא יוצרת את ההרפיה או חוסר היכולת להרפות, נשימה לקויה לאורך שנים, מתח מצטבר בגוף כיווץ של החזה, תנועה לקויה, יציבה שאינה טובה, טראומות פיזיות, ונפשיות לאורך השנים באופן לאא תמיד מודע משפעים על הנשימה שלנו, ויוצרים מתח תמידי במקומות שונים בגוף ומשפיעים לאורך שנים על התפקוד שלנו ביום יום. הרפיה מאפשרת לגוף לרפא את עצמו, כדי להגיע למצב של הרפיה אנחנו צריכים שהנשימה תגיע בעזרת הדם לכל חלק בגוף, כשיש כיווץ מסיבות שונות בגוף הנשימה לא מגיעה לשם והגוף לא יכול להגיע למצב של הרפיה ומכאן גם קשה לו לרפא את המקום, הרפיה היא חלק מהותי בתהליך של שיקום והרפיה של הגוף והנפש.

הרפיה היא מצב שבו אנחנו נותנים אמון בחיים, בעולם, במה שיש ומסכימים לנוח ברגע, להיות עם כל מה שיש. אנחנו מתחברים לידיעה שהכל בסדר, שאפשר להניח להכל כמו שהוא, אנחנו נותנים לגוף הפיזי לשחרר מתח שהצטבר בתאים, בשרירים, ברצועות, בחשיבה, ברגשות. אנחנו בהרפיה מתבוננים במה שיש נושמים לתוכו מאירים אותו עם שימת הלב שלנו, ר בגע שנשמנו לתוכו הסכמנו  להתבונן בו להגיד לו תודה שמנו עליו אור נשמנו לתוכו, מתחילים לנהל איתו מערכת יחסים של אהבה והוקרת תודה, ומתחילים לסמוך על הכוח שלהם לנקות את המתח, כעס ביקורת ועוד יאפשרו לנשימה להיכנס פנימה לפרום קשרים ומתוך המקום שנותן אמון, שנושם שמסכים להיות עם מה שיש מתחיל תהליך של הרפיה. אין מטרה ואין צורה אחת להרפיה כל אחד עושה את הדרך והתהליך שלו ומוצא את הנשימה שלו ואת ההרפיה שלו.

מתוך מקום של מודעות לנשימה, ומתוך מקום שמאפשר הרפיה אנחנו פוגשים את המדיטציה, שהיא בעצם נוכחות במה שיש, היא הרחבה של התודעה, היא נוכחות מלאה בכל רגע, לכן עבורי מדיטציה היא לוא דוקא ישיבה בתנוחה מסוימת לאורך כמות זמן מסוימת בכל בוקר למרות, שגם לזה יש ערך לא מבוטל בהעמקה רכים ובמפגש עם עצנו בתוך מקום של התבוננות שקטה. זמן שבו אני עוצרת ויושבת עם מה שיש, יש אלפי דרכים וצורות לעשות מדיטציה אין דרך אחת נכונה כל אחד יכול למצוא את מה שהכי מתאים לו וגם זה משתנה כל הזמן.

מדיטציה עבורי זה נוכחות במה שיש, זה שימת לב מלאה לכל רגע, זה התרחבות וגדילה של המרחב הפנימי בנוכחות של זמן ללא זמן בגוף ללא גוף, בקטן ובגדול בהכל ובכלום. עבורי מדיטציה היא בכל רגע של היום, היא לא חייבת להיות בעינים עצומות ובישיבה היא יכולה להיות בעמידה באמצע הרחוב תוך כדי הליכה תוך כדי נסיעה. מעצם זה שאני נוכחת במה שיש ברגע אני במדיטציה. מעצם זה שאני מקשיבה ושומעת את הנשימה שלי מתבוננת בה, מקשיבה ורואה אתהסביבה שבה אני כרגע, רואה את הטבע מולי, את העננים מעלי, את הפרח הפורח מריחה אותו נפעמת מיופיו, את היום שמקיף אותי, אני בהוקרת תודה ליופי הזה שנמצא בכל רגע בחיי לא משנה מה….אני במדיטציה, אני עם הרגש שישנו בי כרגע עצב, פחד, כעס אני רואה את הרגש חווה אותו בגוף רואה אותו משתנה ואני מוקפת בעננים בפרח בעצים והכל בסדר עם הרגש שיש בי כרגע אני במדיטציה וגם כשהכל לא בסדר אבל אני מאפשרת לעצמי להיות שם ולחוות את מה שיש בלי לרצות שזה יעלם, בלי לכעוס שאני עדין מרגישה ככה אני במדיטציה. כל רגע כל מצב כל הזדמנות היא מדיטציה מעצם הנוכחות במה שיש כרגע בלי לשנות בלי לרצות משהו אחר פשוט להסכים להיות במה שיש כרגע.

הישיבה למדיטציה היא תרגול של מצב התבוננות, הקשבה, הרפיה, נשימה. היא בחירה לשבת לעצור לרגע תנועה אקטיבית לשבת באופן שהכי נוח לי ולהיות באופן מודע עם הנשימה שלי, להרפות בתוך מצב של ישיבה ולתת לכל מה שישנו להיות נוכח גם באופן הזה יש אלפי סוגים וצורות של מדיטציה, עבורי זה משתנה כל הזמן כל פעם אני מתרגלת משהו שמתאים ומתחבר אלי יותר.

נשימה, הרפיה ומדיטציה הן תהליך אין סופי של תנועה, של שינוי של התנסות, הן רוקדות אחת עם השניה ואנחנו רוקדים איתם. אין כאן מטרה אין לאן להגיע יש פשוט להיות עם מה שיש.


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק