דמיון מודרך כדרך טיפול

דמיון מודרך ככלי טיפולי

 

דמיון מודרך

הדמיון שלנו הוא כלי בעל עוצמה אדירה, אחת המתנות היותר מדהימות שניתנו לנו. כל מה שאנחנו רואים היה פעם רק בדמיון של מישהו וכוח הדמיון התממש בחומר. היום המדע  הפיזיקאלי תורת הקוונטים מצליח להוכיח מה שחכמים אמרו מאז ומעולם שהעולם עשוי מאנרגיה חסרת צורה, וכל מה שאנחנו רואים נובע מאיתנו מהדמיון שלנו.

אנחנו פוגשים את זה לאורך כל החיים שלנו במצבים שונים כאשר אנחנו נמצאות בלידה, ואנחנו רואות את התינוק שלנו מדברות איתו מובילות אותו במסע אל העולם שמחוץ לרחם אנחנו רואים את הכוח העצום של הדמיון במסע הזה בקשר של האם אל התהליך ובקשר שלה אל התינוק, ועד ההשפעה של זה על הלידה. אני רואה את זה כאשר אנחנו מתרגלות תנועה מדמינות אותה עושות איתה מסע, היא משנה את צורת התנועה, ביוגה אפשר לעשות יוגה רק באמצעות הדמיון והגוף כאשר אנחנו מדמינים משהו וממש חווים אותו רואים במוח פעילות המעידה כי אנחנו עסוקים בפעילות פיזית. לפני ניתוח או כל פעילות רפואית אחרת אם אני רותמת את הדמיון לתהליך הטיפול והתוצאה נראים אחרת לחלוטין.

בתהליך של דמיון מודרך אני יוצאת למסע עם הדמיון, אני פוגשת את הגוף שלי, דרך דימויים ספונטנים, או דרך חיבור לדמויים מהחיים שלי שמתאימים לתחושת הגוף שלי, אנחנו מדברים עם הגוף שלנו עם האיברים הפנימים שלנו, שואלים אותם שאלות, מקשבים לתשובה, נותנים אמון בתשובה ובדיבור שעולה. לפעמים ננהל דיאלוג עם הדימוי שעלה ונשאל אותו שאלות ואיתו נדבר. ולפעמים נדבר עם הילדה שבי עם האני הקטנה שתמיד נמצאת בתוכי, שדרכה אני יכולה לפגוש שוב את עצמי בתור ילדה, לבדוק חוויות ילדות לא פתורות שמשפיעות על הרגע הזה, לבדוק מולה מה היא צריכה איך אני יכולה לעזור לה, מה מרגישה כרגע, מה היא צריכה ממני, מה יעזור לה להמשיך הלאה. בכל אחד מאיתנו נמצאת האני הילדה שלנו שאפשר לצאת איתה למסע של ריפוי, חיבור, ואהבה.

בתהליך של דמיון מודרך אני יוצאת ממחוזות הביקורת, השיפוטיות,  הצורך לרצות, ואני מאפשרת לכל מה שעולה בדמיון לצאת החוצה ולבוא לידי ביטוי אין נכון ולא נכון כל מה שעולה הוא מה שצריך להיות. אני סומכת על מה שמגיעה כחלק מהעולם הפנימי שלי, כחלק מהתודעה האישית שלי והתודעה הקולקטיבית.

בתהליך של דמיון מודרך אני מפסיקה לחפש מה אמיתי ומה לא, אני עובדת עם מה שעולה בדמיון באותו הרגע ומשתמשת בו כדי להתחבר לתהליך הפנימי שלי, לשנות מצבים שבהם אני מרגישה תקועה, להרחיב את החיבור שלי לטבע הפנימי שלי, לחזק את הקשר לאינטואיציה שלי, לאמון ביכולת שלי לקבל מסרים מהגוף שלי, ככלי לשקט, ככלי לשחרור ממתחים, להתמודדות עם דיכאון, ככלי למפגש עם פחד, עם כאב, עם מגבלות פיזיות , ככלי להכנה למצבים שונים החיים ועוד. דמיון מודרך הוא תהליך שככל שמשתמשים בו יותר החיבור אליו נעשה קל יותר, זמין יותר, מוכר יותר.

 

 

 


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק