עבודה עם 'קול'

הקול שלנו ככלי טיפולי

הקול הוא כלי של גילוי עצמי תינוק מוציא קולות כדרך להרגיע את עצמו, כדרך להכיר את עצמו, וכדי ליצור חיבור עם העולם סביבו. שימוש בקול היה כלי מרכזי לאורך ההיסטוריה האנושית, שבטים עתיקים השתמשו בהוצאת קולות, בשירה בטכסים עלמנת ליצור חיבור בין אנשים, עלמנת ליצור חיבור בין אנשים,עלמנת לשחרר ולספר סיפורים. כדי להעלות את הרטט הפנימי, כדי להגיע לאקסטזה, כדי לרפא חולים, ליצור תינוקות וללדת אותם עם שיר, לשחרר חסימות ועוד….

אנחנו משמיעות קולות באופן ספונטני לתינוקות שלנו, אנחנו שרות לתינוק שלנו, אנחנו שרות בזמן הנסיעה באוטו, אני שרה כמעט בכל רגע שבו אני עושה קניות הולכת ברחוב אני הולכת ושרה לי שירים, זה מחבר אותי פנימה, זה מחבר אותי לסביבה שלי, זה מחבר אותי לשמחה הפנימית שלי. אני משתדלת לשיר שרים שהמילים שלהן מרחיבות לי את הלב.

הקול זהו רטט שמהדד בתוכנו וסביבנו, זהו רטט שמשנה אותנו ואת הסביבה שלנו הוא חיבור לעצמנו ולאחרים, הוא תדר שעובר מרחקים ארוכים, ומגיע לאן שהוא צריך להגיע הקול שלנו הוא בדיוק בתדרים שמשפיעים על הגוף שלנו, על הילדים שלנו, על בני הזוג שלנו. לקול יש יכולת ליצור הרפיה עמוקה יותר, לשחרר מתחים, ליצור ריכוז עמוקה יותר, כאשר מוצאים קולות צומת הלב נוכחת ברגע. הקול מחזיר אותי לרגע.

עבודה קולית יכולה להשיעה לטובה על מערכת בחיסון שלנו, היא מעלה את ההפרשה של הורמונים כמו אנדרופינים ואוקסיטוצין, לכן גם יכולה להיות מאוד שימושית ומועילה בלידה. יש הבדל בין צלילים וקולות יש קולות שמרפים ומרחיבים את הלב ויש קולות שסוגרים ויוצרים מתח, חשוב להשתמש בקולות שישרתו הכי טוב את התהליך בו אנחנו נמצאות.

בעבודה עם קול אנחנו מתחברות לקול שלנו, מוצאות אותו, משתמשות בו, רואות מה הקשר שלנו אליו, איך הוא יכול ללות אותנו ביום יום שלנו.

העבודה עם הקול משתלבת בעבודה עם תנועה ומגע, בזמן טיפול משתמשים בקול כנשימה לתוך המקום שבו מטפלים כדי ליצור רטט של הרפיה ושחרור, כדי ליצור זיכרון חדש באיזור הכאב. הקול עובר דרך עצמות הגוף ויוצר רטט בעוצמות שונות שמרפא ומשחרר חסימות, ומגיעה ונוגע עד האיברים הפנימים. שימוש בקול בזמן תנועה מאפשר איכות אחרת לתנועה לנשימה וליכולת להיות במצב תנועה מדיטטיבי, הגוף נכנס לתנועה שמשדרת איכיות חדשות.

עבודה עם קול היא מסע אישי יש נשים שהשימוש בקול נוח עבורן ויש כאלה ששימוש בקול מביך אותן ולא טבעי עבורן. גם בעבודה הקולית אנחנו עובדות עם איכיות דומות לדמיון מודרך אנחנו יוצרות מרחב של עבודה ללא שיפוט, ללא ביקורת עם חיבור לרגע בסביבה בטוחה אף אחד לא שומע אותנו לא רואה אותנו אנחנו יכולות להיות מה שבא לנו. אנחנו מתחילות לגלות את הקול הפנימי שלנו הקול האישי שלי. אפילו ליקום יש רטט וקול שמלווה אותנו כל הזמן יש קולות של טבע ויש קולות נסתרים שהם רטט שכמעט ולא נשמע היוגים קראו לו הצליל של ההום, ביהדות קראו לו אמן.

 

 

 


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק