כתיבה אינטואיטיבית

כתיבה אינטואיטבית

המסע הפנימי שלי מאז שאני זוכרת את עצמי, התחיל בכתיבה חופשית עם השנים אספתי אלפי מחברות, שרק אני ראיתי אותן הן שיכות לעולמי הפנימי והן רק שלי אבל הן היו מקור לבררוים פנימים לדיבור פנימי לגלוים אישים.

כתיבה אינטואיטבית היא דרך נפלאה להתחבר פנימה, היא כתיבה חופשית ללא מעצורים, שמעבירה אל הדף אתכל מה שיוצא החוצה בלי סינון, בלי מחשבה, אני מניחה את העט על הדף ונותנת לכל מה שעולה לעלות, אני לא מנסחת לא מסדרת פשוט זורמת בלי לעצור. פעם ראשונה שאני פגשתי את צורת העבודה הזו היתה דרך הספר "דרך האומן"- של גוליה קאמרון מאז שנים שאני משתמשת בתהליך בדרך האומן יש שיטת עבודה של דפי בוקר שבהם כל בוקר יושבים וכותבים מספר דפים. אני עושה את זה מעט שונה יש לי תמיד מחברת איתי וכשמתחשק לי אני כותבת יש תקופות שזה קורה כל יום ויש תקופות שפחות.

כתיבה אינטואיטבית יכולה להיות עם נושא ספציפי ויכולה להיות חופשית עם מה שעולה. בזמן כתיבה אינטואיטבית אני מתחברת אל תדר גבוה יותר שוב בלי שיפוטיות, בלי ביקורת, בלי חשיבה לוגית עם ביטוי לרגש, ולכל מה שהצטבר בפנים, לרצונות, פחדים, חלומות, ועוד אני לא בודקת מה יצא איך יצא אני פשוט כותבת. אני שוהה בתדר שאליו הגעתי רק מתוך זה שאפשרתי לעצמי לשחרר שיפוטייות וביקורת שהם חברים טובים של אגו שאומר לי כל הזמן שאני לא יכולה שאני לא טובה מספיק שאני לא יודעת ועוד. כשאני מנטרלת אותם נפתח בתוכי זרם תודעה אין סופי שזורם אל הנייר והופך להיות משפך של מה שנמצא באמת בתוכי.

היתרון הגדול של כתיבה אינטואיטבית היא ביכולת שלה להוציא על פני השטח את כל מה שלא הסכמתי לתת לו ביטוי מילולי, היא מאפשרת לי לראות את הפחדים שלי, המתחים שלי,הדאגות , לברר דברים עם עצמי, להגיע לתובנות, לזהות ולממש חלומות, היא פותחת לי דלתות לעולם הדמיון וליצירת מציאות חדשה, היא מגלה לי שהכל קיים בתוכי שיש לי הכל אצלי בפנים, רק מכוסה שכבות על גבי שכבות בביקורת שיפוטיות ופחד. דרך התדר הזה אני מקבלת אינפורמציה שלא יכולתי להגיעה אליה באופן אחר. היא מאפשרת לי לכתוב את הדברים בלי להיקשר אליהם לשמור אותם אם אני רוצה, לקרוא אותם שוב ולהבין אותם באופן שונה, או אפשרות אחרת לזרוק אותם לפח, או לשרוף את הנייר עליו נכתבו  ולבקש לשחרר אותם ממני,אני יכולה לעשות איתם מה שאני רוצה.


תגובות

אין תגובות עדיין


השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הצטרפי אלי

צרו קשר

אפשר להתקשר אלי או לשלוח הודעה
054-450-4590 | grosmanayala@gmail.com

שתפו ברשת

Share on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterEmail this to someone

מצאו אותי בפייסבוק